Ceny transferowe

Ograniczenie odpowiedzialności w firmie

Ograniczenie odpowiedzialności w firmie W toku naszej pracy najczęstszym pytaniem zadawanym przez przedsiębiorców jest to dotyczące ochrony własnego majątku w razie niepowodzeń. Droga do każdego sukcesu zawsze usłana jest trudnościami, komplikacjami. Czasem są to trudności łatwe do pokonania, a czasem niestety wręcz przeciwnie. Wiele osób rezygnuje z własnych pomysłów właśnie ze strachu przed niepowodzeniem. 2032 A co jeśli powiemy Państwu, że ryzyko prowadzenia biznesu można znacznie ograniczyć? A co jeśli możecie Państwo sami zarządzać ryzykiem i jasno decydować się na zaakceptowanie pewnych zagrożeń, a odrzucenie innych? Istnieje całe mnóstwo form zabezpieczenia własnego majątku przed ewentualnymi potknięciami w prowadzeniu firmy. Począwszy od utworzenia odpowiedniej struktury firmy, poprzez odpowiednie zarządzanie zasobami i sporządzenie dobrych umów współpracy, aż po właściwe formy ubezpieczenia działalności gospodarczej.

Spółki cywilne

W Polsce spółki cywilne są  bardzo częstym sposobem prowadzenia biznesu. Są one bardzo proste w obsłudze dla przedsiębiorców, nie wymagają pełnej księgowości, a podział zysków między wspólnikami jest jasny i klarowny. Niestety, prowadzenie biznesu w tej formie jest wyjątkowe niebezpieczne. Wystawione na szwank są majątki prywatne wspólników. Nawet jeśli błędu dopuści się jeden ze wspólników spółki cywilnej pozostali mogą za to odpowiedzieć ze swojej kieszeni. Jeśli zatem chodzi o małe biznesu, to forma ta może wydawać się odpowiednią, ale jeśli firma zacznie przynosić oczekiwane zyski, to zalecamy zmianę struktury na dużo bezpieczniejszą. Wykorzystanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zupełnym minimum przy działalności gospodarczej w Polsce. Wspólnicy w spółce z o.o. nie odpowiadają za zobowiązania spółki. Tylko ta regulacja już sprawia, iż spółka z o.o. jest dużo ciekawsza dla wspólników pod kątem zabezpieczenia ich interesów. Oczywiście w spółce z o.o. mamy do czynienia z 'podwójnym’ opodatkowaniem. Najpierw sama spółka płacić musi swój podatek (CIT) a potem wspólnicy wypłacając pieniądze ze spółki muszą płacić PIT. Oczywiście istnieją legalne i sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego niekorzystnego schematu podatkowego. Jeśli zatem prowadzicie Państwo spółkę cywilną, to może czas najwyższy na zmianę. Więcej możemy powiedzieć podczas spotkania, zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu: +48 667 489 401 lub mailowo: kontakt@ceny-transferowe.info .

Autor

Certyfikowany specjalista do spraw cen transferowych, prawnik i konsultant biznesowy z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent i stypendysta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Doktorant i stypendysta studiów ekonomicznych III stopnia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego w dziedzinie finanse. Aktywny uczestnik licznych konferencji finansowych, ekonomicznych i podatkowych.

Paste your AdWords Remarketing code here
back to top Subskrybuj blog