Ceny transferowe

Uczestnictwo w konferencjach – Legal Consulting Doradztwo Prawne

Uczestnictwo w konferencjach – Legal Consulting Doradztwo Prawne

W toku prowadzonejdsc_0017dsc00881 działalności uczestniczyliśmy w konferencjach naukowych w Szczecinie i Koninie. Konferencje dotyczą problemów prawnych, w szczególności dotyczących cen transferowych, ale także systemu bankowego i działalności sportowej.

Michał Piechocki, który pracuje nad doktoratem z cen transferowych, czynnie udziela się w życiu naukowym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US.

W ostatnim czasie pochwalić się możemy udziałem w konferencji „Bank i pieniądz w Polsce i na świecie (aspekty prawne)” oraz „Finansowo-prawne aspekty sportowe”. Po każdej z konferencji wydana zostanie publikacja pokonferencyjna, w której udało nam się zawrzeć nasze artykuły naukowe.

Ciągle staramy się poszerzać nasza wiedzę, zarówno w zakresie prawa jak i ekonomii. Uczestniczymy w szkoleniach, które mogą przynieść w przyszłości korzyść dla naszych klientów.

Aktualnie w opracowaniu jest artykuł dotyczący systemu bankowego i bezpieczeństwa polskiej bankowości w świetle przepisów unijnych oraz możliwych zmianach w kwestii objęcia Polski Unią Bankową i Jednolitym Systemem Nadzoru (SSM).

Wszystkie nasze artykuły pojawią się na naszej stronie internetowej wkrótce.

Jak dotąd Michał Piechocki opublikował następujące artykuły naukowe:

  1. Ceny transferowe jako obowiązek planowania aktywności gospodarczej w polskich przepisach podatkowych,
  2. Zagrożenia wynikające z planowanych zmian w regulacjach dotyczących cen transferowych,
  3. Ceny transferowe w świetle ogłoszonych zamierzeń Ministerstwa Finansów,

    oraz

  4. Alternatywne źródła finansowania działalności sportowej.

     

    dsc_0030

Autor

Certyfikowany specjalista do spraw cen transferowych, prawnik i konsultant biznesowy z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent i stypendysta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Doktorant i stypendysta studiów ekonomicznych III stopnia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego w dziedzinie finanse. Aktywny uczestnik licznych konferencji finansowych, ekonomicznych i podatkowych.

Paste your AdWords Remarketing code here
back to top Subskrybuj blog