Ograniczenie odpowiedzialności w firmie

W toku naszej pracy najczęstszym pytaniem zadawanym przez przedsiębiorców jest to dotyczące ochrony własnego majątku w razie niepowodzeń. Droga do każdego sukcesu zawsze usłana jest trudnościami, komplikacjami. Czasem są to trudności łatwe do pokonania, a czasem niestety wręcz przeciwnie. Wiele osób rezygnuje z własnych pomysłów właśnie ze strachu przed niepowodzeniem.

 

A co jeśli powiemy Państwu, że ryzyko prowadzenia biznesu można znacznie ograniczyć? A co jeśli możecie Państwo sami zarządzać ryzykiem i jasno decydować się na zaakceptowanie pewnych zagrożeń, a odrzucenie innych?


Istnieje całe mnóstwo form zabezpieczenia własnego majątku przed ewentualnymi potknięciami w prowadzeniu firmy. Począwszy od utworzenia odpowiedniej struktury firmy, poprzez odpowiednie zarządzanie zasobami i sporządzenie dobrych umów współpracy, aż po właściwe formy ubezpieczenia działalności gospodarczej.

Spółki cywilne

W Polsce spółki cywilne są  bardzo częstym sposobem prowadzenia biznesu. Są one bardzo proste w obsłudze dla przedsiębiorców, nie wymagają pełnej księgowości, a podział zysków między wspólnikami jest jasny i klarowny. Niestety, prowadzenie biznesu w tej formie jest wyjątkowe niebezpieczne. Wystawione na szwank są majątki prywatne wspólników. Nawet jeśli błędu dopuści się jeden ze wspólników spółki cywilnej pozostali mogą za to odpowiedzieć ze swojej kieszeni.

Jeśli zatem chodzi o małe biznesu, to forma ta może wydawać się odpowiednią, ale jeśli firma zacznie przynosić oczekiwane zyski, to zalecamy zmianę struktury na dużo bezpieczniejszą. Wykorzystanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zupełnym minimum przy działalności gospodarczej w Polsce. Wspólnicy w spółce z o.o. nie odpowiadają za zobowiązania spółki. Tylko ta regulacja już sprawia, iż spółka z o.o. jest dużo ciekawsza dla wspólników pod kątem zabezpieczenia ich interesów.

Oczywiście w spółce z o.o. mamy do czynienia z 'podwójnym’ opodatkowaniem. Najpierw sama spółka płacić musi swój podatek (CIT) a potem wspólnicy wypłacając pieniądze ze spółki muszą płacić PIT. Oczywiście istnieją legalne i sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego niekorzystnego schematu podatkowego.

Jeśli zatem prowadzicie Państwo spółkę cywilną, to może czas najwyższy na zmianę. Więcej możemy powiedzieć podczas spotkania, zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu: +48 667 489 401 lub mailowo: kontakt@ceny-transferowe.info.

Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon

    Temat

    Treść wiadomości

    BEMITE Sp. z o.o.

    ul. Małkowskiego 30/1
    70-304 SZCZECIN
    Na życzenie klienta oferujemy

    Całkowicie zdalną obsługę

    DOKUMENTACJA CEN TRANSFEROWYCH

    Terminowo i rzetelnie opracowana dokumentacja cen transferowych. Dzięki prawidłowo przygotowanej dokumentacji ograniczone jest ryzyko podatkowe przedsiębiorstwa i osób nim zarządzających.

    ANALIZA PORÓWNYWALNOŚCI

    Obowiązkowy element dokumentacji cen transferowych dla transakcji usługowych, towarowych i finansowych.

    POLITYKA CEN TRANSFEROWYCH

    Właściwie opracowana polityka CT pozwala na ograniczenie ryzyka podatkowego oraz optymalizację podatkową w obszarze transakcji wewnątrzgrupowych.

    AUDYT TP

    Analiza ryzyka, konieczności sporządzenia dokumentacji cen transferowych albo poprzednio przygotowanych dokumentacji pozwala potwierdzić bezpieczeństwo przedsiębiorstwa.

    KONTROLA I WSPARCIE

    Specjalista dostępny na każdym kroku postępowania indywidualnie opiekuje się przedsiębiorstwem i nadzoruje postępowania i inne procesy w obszarze TP.

    Autor

    Certyfikowany specjalista do spraw cen transferowych, prawnik i konsultant biznesowy z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent i stypendysta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2022 roku uzyskał stopień doktora nauk społecznych na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w dziedzinie ekonomia i finanse. Aktywny uczestnik licznych konferencji finansowych, ekonomicznych i podatkowych. 

    back to top Subskrybuj blog