Praca zdalna

Nawet jeśli pracownicy już pracują zdalnie, to być może któraś z tych aplikacji sprawi, że poprawicie Państwo bezpieczeństwo, efektywność, wsparcie lub kontrolę w swojej firmie.

Komunikacja

Aplikacji do komunikacji jest wiele. Zorganizowanie wideokonferencji w XXI wieku nie stanowi wyzwania. Czasem poza wideo i audio konieczne jest dodanie prezentacji lub podzieleniem się swoim ekranem. Czasem też konieczne jest zorganizowanie prezentacji dla wielu osób. Parę przydatnych w tym obszarze aplikacji poniżej.

 • Zoom.us – Aplikacja do wideokonferencji z możliwością sharowania ekranu
 • Google Hangouts Meet – Aplikacja do wideokonferencji z możliwością sharowania ekranu
 • Microsoft Teams – Kombajn do zarządzania projektami, zarządzania chmurą i telekonferencji teamowych.
 • Clickmeeting – Narzędzie do organizacji webinarów

Ze wszystkich tych narzędzi korzystałem i mogę polecić w kontekście jakości i intuicyjności obsługi.

Obsługa projektów

Podobnie jak w przypadku komunikacji, aplikacji do zarządzania projektami jest wiele. Dla mnie najważniejszymi cechami takich aplikacji jest ich dostępność, łatwość w obsłudze, możliwości modyfikacji. Poniżej kilka różnych opcji:

 • ASANA (chyba najpopularniejsza z platform tego rodzaju) – Aplikacja do zarządzania projektami, realizacji projektów. Umożliwia utworzenie indywidualnie określonych tablic. W wersji bezpłatnej zawiera niemal wszystkie najważniejsze funkcjonalności.
 • JIRA – Aplikacja do śledzenia postępów realizacji projektów, zarządzania nimi i kontroli nad stanem projektu. Idealne narzędzie aby spojrzeć z góry na wielopłaszczyznowe zadania.
 • Microsoft Teams – Kombajn do zarządzania projektami, zarządzania chmurą i telekonferencji teamowych.
 • MIRO – MIRO to nie do końca aplikacja do zarządzania projektami, ale jest bardzo przydatna przy porządkowaniu zadań i procesów. MIRO umożliwia tworzenie map myśli, map podróży klienta i wiele innych.

Ze wszystkich tych narzędzi korzystałem i mogę polecić w kontekście jakości i intuicyjności obsługi. Na pewno jest takich aplikacji więcej. Podzielcie się swoimi doświadczeniami! ?

Bezpieczeństwo

Pracownik poszedł pracować z domu? Super, ale pamiętaj, że wtedy często wychodzi poza system informatyczny firmy. Jak zwiększyć wtedy bezpieczeństwo? Oczywiście poza antywirusem i firewall’em:

 • Wybór i ustawienia przeglądarek – Artykuł o tym która obecnie przeglądarka daje największe poczucie bezpieczeństwa. Zdaniem ekspertów z niebezpiecznik.pl jest to google chrome.
 • VPN – jeśli chciałbyś szyfrować absolutnie wszystko co wchodzi/wychodzi z/do Twojego komputera, to poza stosowaniem aplikacji wykorzystujących szyfrowane protokoły komunikacji obowiązkową dodatkową ochroną będzie usługa VPN

VPN umożliwia także połączenie się do lokalnej sieci firmy i pracowanie wewnątrz tej sieci. Tak jakbyśmy nigdy nie wyszli z firmy. Najczęściej w rankingach wygrywa NordVPN, ale mówi się także o HotSpot Shield Premium , ExpressVPN, Private Internet Access. Ze wszystkich tych narzędzi korzystałem i mogę polecić w kontekście jakości i intuicyjności obsługi. Na pewno jest takich aplikacji i narzędzi więcej. Podzielcie się swoimi doświadczeniami! ?

Organizacja pracy

Poza aplikacjami najważniejszy jest jednak sam sposób organizacji własnej pracy.

 1. Porządkowanie maili
 2. Porządkowanie zadań
 3. Kalendarz

A ponadto polecam krótki artykuł o organizacji pracy zdalnej. Ze wszystkich tych narzędzi korzystałem i mogę polecić w kontekście jakości i intuicyjności obsługi.

back to top Subskrybuj blog