Optymalizacja działalności gospodarczej

Optymalizacja działalności gospodarczej- Podatki w praktyce

Możemy Państwu zaoferować szereg różnych wariantów optymalizacji podatkowej o wysokim poziomie bezpieczeństwa przy ewentualnej kontroli z urzędu skarbowego. Fiskus, wykorzystując nowe narzędzia (klauzula o zakazie unikania opodatkowania), ma możliwość kwestionowania niemal każdej decyzji podatnika, która w jakikolwiek sposób prowadzi do uszczuplenia daniny na rzecz Skarbu Państwa. Pomimo tego, istnieją znane od lat, legalne i sprawdzone sposoby na zmniejszenie wysokości odprowadzanych podatków.

  • Znak towarowy – wykorzystanie znaku a optymalizacjalight-bulbs-1125016_1920

W wielu firmach logo ma istotne znaczenie dla ich funkcjonowania i niewątpliwie stanowi pewną wartość. Niejedna firma, i słusznie, decyduje się na przedsięwzięcie dodatkowych zabezpieczeń dla własnego logo (zastrzeżenie znaku towarowego). Znak ten, choć bezsprzecznie przedstawia wartość majątkową, to nigdy nie był w danej firmie amortyzowany, a co więcej – często koszt jego utworzenia na początku istnienia firmy nijak się ma do jego rzeczywistej wartości po np. 10 latach istnienia firmy na rynku. Logo 10-letniej firmy przedstawiać może dużą wartość majątkową, która mimo nakładów (przede wszystkim czasu, sumienności, marki, renomy) nigdy nie była prawidłowo rozliczona w kosztach przedsiębiorstwa. Istnieje sprawdzony sposób na dokonanie amortyzacji wartości znaku towarowego firmy, który do tej pory nie był nawet wyceniony. Możemy Państwu pomóc w przeprowadzeniu tego procesu, oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu się z sytuacją firmy i sprawdzeniu opłacalności takiego procesu optymalizacyjnego.

  • Tworzenie spółek celowych // wykorzystanie w podatkach

W przedsiębiorstwach prowadzone są liczne inwestycje, których zakres bywa bardzo różnorodny. Począwszy od budowy biurowca aż po zakup floty samochodów, czy obsługę kadrowo-księgową. W zależności od rozwoju firmy inwestycje te mogą mieć mniejszy i większy rozmiar finansowy. W sytuacji, gdy do czynienia mamy z dużą inwestycją warto zastanowić się nad utworzeniem spółki celowej. Wybór formy prowadzenia takiego spółki wymaga wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, zarządzania, prawa oraz doświadczenia. Wykorzystanie takiej spółki przy wdrażaniu inwestycji ma liczne zalety organizacyjne, ale także podatkowe i prawne. W tym zakresie szczególnymi zaletami jest zwiększenie bezpieczeństwa firmy (optymalizacja ryzyk) i obniżenie wysokości obciążeń podatkowych (optymalizacja podatkowa).

  • Rejestracja spółek optymalnych podatkowo

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca komplementariuszem spółki komandytowej to już rzecz powszechnie rozpoznawalna. Niestety, ze względu na zmiany w prawie tego rodzaju rozwiązanie może być coraz częściej kwestionowane przez fiskusa. Konieczne jest zatem obwarowanie umów spółek (sp. z o.o. i sp.k.) takimi regulacjami umownymi (w umowach spółek), aby nie było wątpliwości, że wspólne działanie tych dwóch podmiotów ma na celu nie tylko optymalizację podatkową, ale również inne, liczne cele, a podział zysku jest uzasadniony. Tylko taka konstrukcja pozwala na bezpieczne stosowanie optymalizacji podatkowej z wykorzystaniem spółki z o.o. i spółki komandytowej. Jako specjaliści z zakresu cen transferowych jesteśmy szczególnie wyczuleni na tego rodzaju powiązania pomiędzy podmiotami. Brak tej świadomości podczas rejestracji podmiotów może się źle skończyć dla podatnika w razie ewentualnej kontroli.

  • Specjalne Strefy Ekonomiczne – wykorzystanie w optymalizacji

Niewątpliwie rozpoznawalnym hasłem są raje podatkowe. Każdy wie, lub chociaż słyszał o rajach podatkowych. ]W Polsce również mamy nasze krajowe 'raje podatkowe’ – są to Specjalne Strefy Ekonomiczne. Jeśli przedsiębiorca planuje swój rozwój to zawsze powinien rozejrzeć się pod kątem inwestycji w SSE. W naszym doświadczeniu mieści się m.in. współpraca ze spółkami cywilnymi, które ze względu na duży sukces przedsiębiorstwa postanowiły o wkroczeniu do SSE – z jednoczesnym przekształceniem działalności w inną formę prawną.

Inne rozwiązania, których wykorzystanie możemy polecić w biznesie, oczywiście po wcześniejszej analizie ich opłacalności:

  • samofakturowanie,
  • usługi call center,
  • analiza i korekta łańcucha dostaw,
  • wykorzystanie kampanii crowdfundingowych.

Chętnie powiemy Państwu więcej o naszym doświadczeniu podczas spotkania. Tam też będziemy mogli przedstawić rekomendacje otrzymane od dotychczasowych klientów. Zapoznanie się z naszą ofertą cen transferowych i nie tylko możliwe jest tutaj.




    Kontakt - tel. +48 667 489 401
    e-mail: kontakt@ceny-transferowe.info




    Jak możemy pomóc? Zostaw kontakt, oddzwonimy!

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon kontaktowy

    Treść wiadomości

    Paste your AdWords Remarketing code here
    back to top Subskrybuj blog