Kalkulator cen transferowych

Kalkulator cen transferowych to specjalistyczna usługa dla podmiotów powiązanych stosujących ceny transferowe w powtarzalnych i zbliżonych do siebie transakcjach. Na podstawie analizy dokonanej przez doradcę prawnego w zakresie cen transferowych, Michała Piechockiego, możliwe jest stworzenie wyspecjalizowanego, automatycznego mechanizmu, dzięki któremu, po wprowadzeniu danych, otrzymamy rynkową cenę dla danej transakcji. Jeśli chcesz usprawnić rozliczenia w swoich powiązanych spółkach z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego, zapraszam do kontaktu.

Kalkulator cen transferowych – usprawni pracę i przyspieszy szacowanie cen transferowych

Tworząc kalkulator cen transferowych dla swoich klientów:

  • analizuję powtarzalną transakcję w danej grupie podmiotów,
  • sprawdzam rynkowość konkretnej transakcji zgodnie z ustawą podatkową,
  • opracowują kalkulator cen transferowych specjalnie dla danej transakcji – na podstawie rynkowych, ustawowych wskaźników.

Dlaczego warto postawić na kalkulator cen transferowych dla powtarzalnych transakcji? Ponieważ pozwala on spółkom powiązanym na ustalanie cen bez ryzyka, że będą zawyżać lub zaniżać ceny rynkowe. Zwiększa także bezpieczeństwo podczas ewentualnych kontroli podatkowych – dokumentacja cen transferowych zostanie pozytywnie zweryfikowana przez organy skarbowe, a grupa spółek minimalizuje ryzyko grzywien i kar.

Stworzony w ramach współpracy kalkulator pozwala na odciążenie podmiotu, na przykład wskazywanie wartości do faktury, jaka powinna być wystawiona pomiędzy podmiotami powiązanymi za daną transakcję.

Fachowa dokumentacja cen transferowych

Jako doradca prawny w zakresie cen transferowych przygotowuję dla grup spółek:

  • dokumentację cen transferowych (indywidualną i grupową),
  • politykę cen transferowych,
  • analizę funkcji ryzyk i aktywów, strategii gospodarczej oraz sprawozdań finansowych,
  • analizę porównywalności.

Wspólnie z klientami planuję również inwestycje w taki sposób, by zminimalizować ryzyko podatkowe związane ze stosowaniem cen transferowych. Zapraszam do kontaktu!

Paste your AdWords Remarketing code here
back to top Subskrybuj blog